
Coraz więcej urządzeń mobilnych obsługuje tryb Dual SIM – jest to funkcja, która pozwala umieścić dwie karty SIM (np. prywatną i biznesową) w jednym urządzeniu. Opisywana technologia stała się dla wielu osób standardem. Rzadko można spotkać się z nowoczesnym smartfonem, który nie jest wyposażony w podwójny slot. Nie można również pominąć sprzętów z kartami eSIM, które nie mają postaci fizycznej.
Kiedy dobrze posiadać dwie karty SIM?
Smartfon z Dual SIM przyda się przede wszystkim osobom, które wykorzystują telefon do pracy. Możliwość oddzielenia życia prywatnego od służbowego stanowi znaczne udogodnienie. Nie ma konieczności inwestowania w dwa telefony. Niektóre osoby posiadają również osobna kartę telefoniczną oraz internetową. Bywa tak, że w posiadanym abonamencie nie opłaca się zakupić pakietu danych. Zerwanie umowy długoterminowej wiąże się z wysoką karą finansową. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kolejnej oferty, tak aby zaoszczędzić gotówkę. Dwie karty SIM w jednym urządzeniu to również świetna propozycja dla tych, którzy często podróżują za granicę.
Jak przełączyć kartę w Dual SIM?
Na rynku dominują telefony z aktywnym Dual SIM, co oznacza automatyczne przełączanie między numerami. Jeśli jednak posiadamy urządzenie pasywne, to potrzebne informacje można pozyskać z paska powiadomień. Urządzenie zwykle prosi o wybór karty, z której zostanie wykonane połączenie. Warto także wejść w ustawienia smartfona, gdzie można określić domyślną sieć dla połączeń głosowych, wiadomości, internetu.