Jak włączyć przekierowanie połączeń?

Funkcja przekierowania połączeń może okazać się niezwykle przydatne. Jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy kilku numerów. Dzwoniący nie ma pojęcia o tym, że połączenie przekierowywane jest na inny numer krajowy. Należy jednak zaznaczyć, że omawiana usługa nie dotyczy wiadomości. Decydując się na jej aktywację należy liczyć się z automatycznym wyłączeniem poczty głosowej. Może ona zostać aktywowana dopiero po wyłączeniu funkcji przekazywania połączeń głosowych – dla niektórych użytkowników jest to spora wada.

Aktywacja za pomocą krótkiego kodu

W zdecydowanej większości przypadków można aktywować funkcję przekierowania połączeń za pomocą krótkiego kodu. Dostępne są następujące opcje:
• przekieruj zawsze,
• przekieruj, gdy jest prowadzona rozmowa,
• przekieruj, gdy właściciel nie odbiera,
• przekieruj, gdy telefon jest wyłączony lub znajduje się poza zasięgiem.

Dezaktywacja usługi także odbywa się przy użyciu krótkiego kodu. Jest to najprostsza, a zarazem najszybsza metoda.

Zmiana ustawień w telefonie

Warto wiedzieć, że opcję przekierowania połączeń można włączyć/wyłączyć z poziomu telefonu. W tym celu należy przejść do ustawień urządzenia, a następnie odszukać odpowiednią pozycję. W przypadku Dual Sim trzeba wskazać numer telefonu, na który będą przekierowywane połączenia. Omawiany proces przebiega podobnie na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli aktywacja zakończyła się sukcesem, to na pasku startu pojawi się charakterystyczna ikonka.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *