Stolik drewniany na wymiar – jaka może być cena takiego mebla?

Unikalne meble, wykonane przez dobrego rzemieślnika to coś, co każdy chce mieć dzisiaj w swoim domu. Ten, kto interesuje się dekoracją wnętrz dobrze wie, że obecnie modna jest personalizacja elementów wyposażenia oraz ich funkcjonalność. Dlatego popularnością cieszą się stoliki robione na zamówienie. Są niewielkie, ale praktyczne, a niektóre stolarnie dają nam możliwość niejako uczestniczenia w procesie projektowania. Warto jednak wiedzieć, jaka może być cena stolika drewnianego na wymiar.

Stolik drewniany na wymiar – cena a gatunek drewna

Koszt produkcji stolika drewnianego na wymiar zależny będzie od ceny surowca, z którego jest wytworzony. Jeżeli wdaje nam się, że sprzedawca życzy sobie podejrzanie mało za drewniany mebel, możemy być pewni, że został on wykonany z płyty wiórowej. Oznacza to, że jakość takiego blatu będzie raczej niska. Najlepiej stawiać na solidne lite drewno, chociaż trzeba wówczas liczyć się z nieco większym wydatkiem.

Stolik drewniany na wymiar – cena a wielkość

Wielkość stolika drewnianego wykonanego na wymiar to dość oczywisty aspekt wpływający na cenę. W końcu im szerszy blat i dłuższe nogi, tym więcej surowca zostanie zużyte do produkcji naszego mebla. Możemy więc spodziewać się, że koszt będzie rósł wprost proporcjonalnie do wymiarów. Warto dokładniej sprawdzić to w specjalnym konfiguratorze https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/. Na tej stronie możemy modyfikować wybrane projekty stolików, a także zmieniać ich wielkość. W ten sposób łatwo sprawdzimy, ile będzie trzeba zapłacić za mebel o wymiarach idealnie pasujących do naszego pomieszczenia.

Stolik drewniany na wymiar – cena a jakość

Według popularnego przekonania, za wysoką ceną idzie wysoka jakość. Nie zawsze jest to prawda i trzeba podchodzić do tego z pewną dozą rozsądku. Jednak bierzmy również pod uwagę, że wyprodukowanie stolika drewnianego na wymiar wymaga zarówno dobrego gatunku drewna, które również ma swoją cenę, jak i umiejętności rzemieślniczych. Dobrzy stolarz ceni swój czas i wybiera jedynie najlepsze materiały, stąd koszty produkcji bywają wyższe.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *