Przekładnia, motoreduktor – rodzaje i zastosowanie

Motoreduktor to nic innego jak maszyna napędowa, która składa się z napędu elektrycznego i przekładni mechanicznej. Na rynku dostępne są różne warianty, w tym takie, które posiadają dodatkowe części np. sprzęgła kierunkowe lub hamulec. Jako iż, motoreduktor to w zasadzie gotowy element, to jest bardzo często wykorzystywany przez inżynierów i konstruktorów.

Rodzaje motoreduktorów

Powyżej napisaliśmy o częstym stosowaniu motoreduktorów. Trzeba jednak pamiętać, że dobranie tego właściwego powinno odbyć się po wcześniejszym sprawdzeniu kilku istotnych czynników. Mianowicie mowa tutaj o parametrach dotyczących prędkości obrotowej, momentu obrotowego, jak i pozycji pracy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów motoreduktorów, a wśród nich znajdują się motoreduktory: planetarne, płaskie, stożkowe, ślimakowe, a także walcowe. Taki podział uwzględnia rodzaj przekładni zębatej na stopniu przełożenia, jaka jest zamontowana w danym modelu.

Motoreduktor – właściwości i zastosowanie

Motoreduktory są stosunkowo niewielkich rozmiarów, co sprawia, że z powodzeniem mogą zostać umieszczone nawet, gdy nie ma za wiele miejsca w aplikacji. Z kolei motoreduktory pneumatyczne doceniane są ze względu na bezproblemową pracę w otoczeniu agresywnie chemicznym. Radzą sobie one także w bardzo wysokich temperaturach oraz wysokiej wilgotności. Motoreduktory dostępne w https://motovario.com.pl można znaleźć we wszystkich gałęziach przemysłu. Najczęściej wykorzystywane są w napędach przenośników, jako część napędu wirników, mieszadeł, aeratorów. Wspominane motoreduktory pneumatyczne z kolei, będą wykorzystywane w miejscach gdzie występuje duży stopień zapylenia oraz wysoki poziom wilgotności. Wówczas to właśnie one sprawdzą się najlepiej, a ich praca będzie praktycznie bezproblemowa. Wybierając motoreduktor należy pamiętać o tym, w jakim środowisku będzie miał pracować. Tylko wtedy można dobrać odpowiedni model.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *