Kto dzwoni z zastrzeżonego numeru – czy można to sprawdzić?

Brak ID dzwoniącego wywołuje u wielu osób niepokój. Z drugiej strony chcemy dowiedzieć się, kto próbował nawiązać z nami kontakt. W wielu przypadkach są to telemarketerzy, którzy nachalnie przedstawiają oferty rozmaitych firm. Sporą popularnością cieszą się aplikacje mobilne, które mają za zadanie “odkryć” tożsamość dzwoniącego. Zastanawiasz się, czy są one skuteczne? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacji.

Aplikacje do sprawdzania numerów zastrzeżonych

Można spotkać się zarówno z darmowymi, jak i płatnymi aplikacjami do sprawdzania ID dzwoniącego. Należy jednak mieć świadomość, że są one nieskuteczne. Znaczna część z nich ma na celu wyłącznie wyciągnięcie gotówki, a więc nie warto ryzykować. Jedynie służby ratunkowe mogą poznać numer osoby wykonującej połączenie. Właśnie dlatego w przypadku stalkingu należy udać się na policję, która pomoże rozwiązać problem. Załatwienie sprawy “na własną rękę” jest zwykle niemożliwe.

Blokowanie numerów zastrzeżonych

Nie każdy wie, że istnieje możliwość zablokowania numerów zastrzeżonych u operatora. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy borykają się z uciążliwymi telefonami. Nie zawsze konieczna jest wizyta w punkcie stacjonarnym operatora. Czasami wystarczy jedynie wprowadzenie krótkiego kodu lub wysłanie wiadomości SMS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie usługodawcy. Warto wspomnieć, że istnieją aplikacje blokujące połączenia zastrzeżone. Są one darmowe, co pozwala uniknąć nadprogramowych kosztów.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *