Jaką klawiaturę do Smart TV wybrać?

Telewizory Smart bywają problematyczne w obsłudze – właśnie dlatego warto jest zaopatrzyć się w akcesoria, które zwiększą wygodę użytkowania sprzętu. Doskonałą opcją wydaje się być klawiatura, dzięki której można m.in. sprawnie uzupełnić pole wyszukiwania. W dzisiejszych czasach modele bezprzewodowe nie kosztują majątku, więc niemal każdy może pozwolić sobie na zakup. Istotne jest to, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie. Należy wybrać urządzenie wytrzymałe i niezawodne, które posłuży długi czas.

Łączność Bluetooth

Posiadacze Smart TV najczęściej wybierają klawiatury bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia przewodów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to komfortowe rozwiązanie, które pozwala uniknąć konieczności podpięcia przewodów. Technologia Bluetooth zapewnia nawet 10-metrowy zasięg, więc nie trzeba znajdować się w bardzo bliskiej odległości od ekranu. Sparowanie urządzeń jest banalnie proste – po wskazaniu sprzętów proces połączenia przebiega automatycznie.

Panel dotykowy

Jeśli nie planujesz zakupu myszy, to wybierz klawiaturę z panelem dotykowym. Jest to element, który może okazać się niezwykle przydatny. Dobrze jest zwrócić uwagę na jego wymiary, gdyż zbyt mała płytka utrudnia sterowanie. Nie ma sensu inwestować w bardzo dużą klawiaturę do Smart TV, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najlepiej, aby nie zajmowała ona zbyt dużej ilości przestrzeni. Urządzenie będzie najprawdopodobniej wykorzystywane jedynie do obsługi telewizora.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *