Jak zablokować SMSy premium?

Wiadomości premium nie należą do tanich, co zwiększa ryzyko wydania ogromnej ilości gotówki. Bardzo często zupełnie nieświadomie narażamy się na wysokie opłaty. Właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę opcję ich zablokowania u operatora. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla dzieci lub osób starszych. Przypadkowe kliknięcia mogą zakończyć się m.in. wykupieniem drogich subskrypcji. Istnieje kilka sposobów na to, aby uniknąć problemów.

Limit na usługi premium

W niektórych sieciach komórkowych można określić limit na usługi premium. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy od czasu do czasu korzystają z dodatkowych funkcjonalności. SMS-y premium to nie tylko subskrypcje. Za ich pomocą można np. wykupić dostęp do filmu lub serialu. Zazwyczaj konieczne jest wysłanie wiadomości do operatora z wysokością limitu. Wszystkie niezbędne dane można znaleźć w sieci.

Blokada wiadomości premium

W tym przypadku należy zainstalować aplikację udostępnioną przez operatora. W sekcji dotyczącej blokad należy zaznaczyć pozycję z usługami premium. Oczywiście w dowolnym momencie można ją dezaktywować – nie jest to rozwiązanie na stałe.

Blokada dostępu do serwisów premium

Zablokowanie dostępu do serwisów premium jest dobrym rozwiązaniem, jeśli z urządzenia korzystają dzieci lub seniorzy. Kontrola użytkownika stanie się o wiele łatwiejsza i skuteczniejsza. W przypadku wątpliwości wystarczy zadzwonić na infolinię. Konsultant udzieli szczegółowych informacji, a także aktywuje/dezaktywuje blokadę.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *