Jak namierzyć zgubiony telefon?

Zgubienie telefonu nie oznacza, że straciliśmy go na zawsze. Warto więc podjąć próbę jego odzyskania. Nie ma znaczenia, czy korzystamy z urządzenia na kartę, czy abonament. Należy zgłosić zgubę na policji, a także założyć blokadę IMEI. Zdalne zablokowanie smartfona zabezpiecza prywatne dane (np. do bankowości elektronicznej). W dzisiejszych czasach smartfon służy nam nie tylko do komunikacji, więc jego utrata niesie za sobą wielkie zagrożenie.

Namierzenie smartfona

Istnieją aplikacje, za pomocą których można podjąć próbę namierzenia smartfona. Trzeba jednak podkreślić, że telefon musi posiadać włączoną lokalizację, a także dostęp do internetu. Jeśli zostanie on wyłączony, to możliwe będzie sprawdzenie jedynie ostatniego położenia. Właśnie dlatego należy możliwie najszybciej zablokować urządzenie “na odległość”. Im szybciej podejmiemy niezbędne działania, tym lepiej!

Blokada IMEI i karty SIM

Blokada IMEI wymaga posiadania unikatowego numeru seryjnego urządzenia. Można go otrzymać po zgłoszeniu kradzieży lub zaginięcia. Należy także pamiętać o tym, aby zablokować kartę SIM u operatora. W takiej sytuacji zostanie nam wydany duplikat (z tym samym numerem telefonu), natomiast poprzedni egzemplarz zostanie dezaktywowany.

Wylogowanie ze smartfona

Kolejnym krokiem jest wylogowanie wszystkim aplikacji ze smartfona (np. mediów społecznościowych, konta Google, portali sprzedażowych). Nigdy nie wiadomo, w czyje ręce trafi nasza własność. Możemy stracić o wiele więcej niż urządzenie, więc warto jest zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *