Czym jest funkcja Always On Display?

Funkcja Always On Display z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy mają dość częstego odblokowywania urządzenia w celu sprawdzenia godziny. Dzięki niej zegar przez cały czas jest widoczny na ekranie, co zwiększa komfort użytkowania sprzętu. Warto wspomnieć, że zużycie energii jest niewielkie, co niweluje problem szybkiego rozładowania baterii. Należy podkreślić, że opisywane udogodnienie dostępne jest wyłącznie w najnowszych urządzeniach. Nie można z niego korzystać w smartfonach lub inteligentnych zegarkach/opaskach starszych generacji.

Rodzaj ekranu

Funkcja Always On Display nie jest kompatybilna z każdym typem ekranu. Jest ona przystosowana do technologii Amoled, która minimalizuje zużycie energii. Część wyświetlacza może zostać wygaszona, czyli nieaktywna. Zupełnie inaczej jest w przypadku ekranów LED. Wyłączone pola nie ograniczają pochłaniania energii przez urządzenia, co zwiększa częstotliwość ładowania baterii.

Ustawienia blokady ekranu

Zdarza się tak, że funkcja Always On Display jest dostępna, jednak wymaga ręcznej aktywacji. W tym celu należy wprowadzić zmiany w ustawieniach blokady ekranu. Można tutaj włączyć lub wyłączyć omawianą opcję. Na uwagę zasługuje fakt, że nie mogą z niej korzystać posiadacze smartfonów z systemem iOS. Nie wiadomo, czy marka Apple zdecyduje się wprowadzić ten rodzaj wygaszacza w iPhone. Warto wiedzieć, że smartwatche tego producenta obsługują funkcję AOD. Użytkownik może wskazać, jakie informacje będą wyświetlone na nieaktywnym ekranie.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *